Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Český NON-STOP

Anketa

Kdyby v dobrém termínu na dobrém místě někdo zorganizoval NON-STOP na (pro začátek) cca. 250 km, na cca 60 km okruhu se 2 check points...

Ano, na to jsem čekal(a), jedu!
11 (44%)
To bych rád vyzkoušel(a)
12 (48%)
Možná by to za zkoušku stálo
1 (4%)
Ještě jsem o tom neuvažoval(a), ale nezavrhuju to
1 (4%)
To určitě nedám...
0 (0%)

Celkem hlasů: 22

Hlasování ukončeno: 28 Prosinec, 2008, 14:37

Autor Téma: Český NON-STOP  (Přečteno 80219 krát)

0 uživatelů a 8 Hostů prohlíží toto téma.

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #60 kdy: 11 Prosinec, 2008, 10:35 »
to prachy: já tak úplně  nezavrhuju ježdění o prachy. Stjně chce každej vyhrát a když jsou na konci prachy, tak chce třeba ještě víc... ale má to pro mě 2 roviny... jedna je ta existenčí, tedy kde vzít prachy pro vítěze? ... řešení by bylo, říct si, že 2000 je startovný a k tomu třeba 1000 můj vklad na hromadu pro vítěze ... nejsem si ale jist, jestli by to neodradilo ty, co nepřijeli vyhrát. Nejlepší by byl sponzor finanční ceny pro vítěze, to by bylo jupííí pro všechny. Pokud se ale máme bavit o odčerpání peněz, které by mohly být použity na organizaci, to není dobré...
Druhá rovina je samotný fenomén ceny pro vítěze a to, jak se projevuje v celém příběhu závodu... Nese to s sebou rizika, o některých víme, o některých ne, jsem si ale jist, že jestli na mě čeká 20 litrů v cíli, budu to hrotit víc, než kdyby tam byla medaile. Každej to bude hrotit a ž do úrovně svých etických hranic. Pokud se etický hranice některých musherů nachází až za horizontem života a zdraví psů, nebo jiných extrémů, což nechci hodnotit, ale víme ze světa, že to není jen pověra, musí se s tím počítat a být na to připraveni.
Takže o prachy, stejně jako o pytel granulí, ale vědět, s čím zacházíme....
to Djihad: sorry ty 2 litry jsme špatně pochopil...
šaman
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #61 kdy: 11 Prosinec, 2008, 11:50 »
Mirku pokud by si chtěl zvýšit finanční příjem do kasy je tady ještě další možnost. Už tenkrát jsem se v diskuzi zmínil o závodě ve skj na 24 hod. Zvýšilo by to počet startujících, aniž by si možná musel do povolování nahlašovat další spřežení. Myslím, že je to tak udělaný i na Vetamixu kde se zajíimají jen o spřežení pokud je nějaké početní omezení. Pár lyžařů-bláznů by se taky mohlo přidat a zkusit kolik km ujede na 24 hodin. Jeli jsme tak (Luboš Seidl, Petr Toncar) závod bez psa a je to zajímavé a letos se chystáme znovu. Já jsem najel 123 km a trénování na běžkách jsem před tím tomu moc nedal, ale byli tam borci, kteří najeli 170 km. Na druhou stranu se tam zúčastnili i turisti pomalu na jasankách, kteří ujel jen 30 km a byli spokojení. Já myslím, že kdyby tam pár lyžařů 24 hod. kroužilo s námi na nějaké kratší 10 km smyčce, tak by nám nevadili. Mohlo by se třeba vypsat pravidlo na dva, nebo tři psy na střídání. Co ty na to?.........

Offline kavej

  • ****
  • Příspěvků: 307
  • Karma: +13/-30
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #62 kdy: 11 Prosinec, 2008, 12:39 »
10km smyčku na lyžích se psem mám i já, šnek, za hodinu odjetou. Kterýho lyžaře a psa to bude 12x a vícekrát bavit??? :-*
« Poslední změna: 11 Prosinec, 2008, 12:41 od kavej »

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #63 kdy: 16 Prosinec, 2008, 11:44 »
 ;D tak nám to tu nějak usnulo, tak hlásím   ::) Pá od 15:00 do So 11:00 70km na 80 kg káře ve sr.čkách a bahně tj. za 20 hod  ???  ( 2 x 140 min/ 2x 35 km) tož v tom únoru by těch 100 (125) s poloprázdnejma saněma neměl být problém  :) ;)
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline šaman

  • ****
  • Příspěvků: 251
  • Karma: +41/-22
    • SAMAN - KENNEL
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #64 kdy: 16 Prosinec, 2008, 16:39 »
...to víš, Vendo, všici trénujou na nonstop, tak nemůžou psát...
Šaman

SAMAN-KENNEL
+420 602 716 904
nemec@os-prevent.cz

Palíza

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #65 kdy: 18 Prosinec, 2008, 11:46 »
Venco,včera to ještě jakš takš šlo,ale dnes to byly teprve sračky :'(Lesáci zapracovali-bahna do půl kol a milion louží a na tom 5mm sněhu ::)

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #66 kdy: 18 Prosinec, 2008, 22:09 »
No člověče, dnešní jízda stála taky za to.
Pod kopcema bláto, na něm pět čisel sněhu, na kopcích deset, stromy pokrytý ledem a na nich sníh, ohnutý až k zemi tak, že psi prolezou ty musíš prorazit, zdvihneš hlavu a dostaneš tím dalším.   Na asfaltkách ledovka. Sem tam nějakej strom padlej, aby si jel trénink s mačetou a pilou. Mám odřenou hubu od větví, urvaný dráty od světla, lanko od brzdy, no skvělý.
Takhle jsem si to dlouho neužil.
23 km za tři hodiny......
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



matess

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #67 kdy: 18 Prosinec, 2008, 22:41 »
No ja jezdil na sankach....a docela dobry akorat na me moc moc rychly.
Dve vetve primo do terce :'(

sarka

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #68 kdy: 19 Prosinec, 2008, 09:54 »

23 km za tři hodiny......

No a to je právě ono, nemůžeš říct, že kdo neujede na nostopu 150 km za den, nemá tam co dělat. Sám tedy vidíš jak moc záleží na podmínkách k jízdě. Když to frčí, je to paráda, když ne, má toho jeden plný kecky i za dvacet kiláčků ;D

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #69 kdy: 19 Prosinec, 2008, 10:12 »
Tak nějak nevím o čem mluvíš, ale jestli si potřebovala něco plácnout....... já jel na káře(130kg?) , a určitě to nebyla trať připravená pořadatalem, za to by musel ještě platit. Komu by se chtělo na nonstop kde si musí prořezat trať ? Přetahovat káru přes  padlé stromy?
Těch stopade si vzala kde? Nevkládej mi do huby co jsem neřekl.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Palíza

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #70 kdy: 19 Prosinec, 2008, 18:21 »
Proč připravená trať?Představ si tu idylku,tvrdý podklad na tom 10 čísel čerstvého prašanu,3 hodiny ráno,stromy zasněžený,nikde nikdo,-10 stupnů,děláš si svoje stopy,dobrý tabáček,dobrá čelovka,je něco lepšího? ;D

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #71 kdy: 21 Prosinec, 2008, 23:41 »
Jo to je!
 Třeba zamrzlé Lipno, nebo Orlík. ;)
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Palíza

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #72 kdy: 22 Prosinec, 2008, 20:07 »
Tak ti čoveče nějak začínám pochybovat,jestli se ještě zamzlého Orlíku ještě dožijem.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #73 kdy: 22 Prosinec, 2008, 22:42 »
Vzpomeň loňskou zimu, jaký to byly "serračky" a přesto jsme se Šamanem a s Matesem jezdili na Lipně, dooost dobrý. Snad jednou příjde den....a my zas pojedem..
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Palíza

  • Host
Re: Český NON-STOP
« Odpověď #74 kdy: 28 Prosinec, 2008, 21:47 »
Tak až bude zamrzlí Lipno-dejte vědět.Já na vás vždycky někde počkám ;D