Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 Ledová Jízda 2012

Autor Téma: Ledová Jízda 2012  (Přečteno 7690 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Radek Havrda

  • Host
Ledová Jízda 2012
« kdy: 31 Leden, 2012, 11:19 »
Ledová jízda
Memoriál  Dr. Václava Vojtěcha


22. ročník

23. – 26. února  2012
Výjimečný závod, v němž družstvo tvoří musher se psím spřežením
a lyžař

 

Závod se koná dle platného závodního řádu ČR.

                Závod je inspirován dlouhými traily arktickými pustinami, při nichž si
musher veze vše potřebné s sebou. Závod je pořádán na paměť tragicky
zahynulého českého polárníka, účastníka expedice admirála Byrda,
Dr. Václava Vojtěcha.

Propozice závodu

Pořadatel :  SK Krakonoš  Vrchlabí
      e-mail: pavelpf@volny.cz

Ředitel závodu : Radek Havrda, Vlčice 116, Trutnov 541 01, tel. 777 290 390
         e-mail: radekhavrda@seznam.cz
Traťový komisař : Michal Čepek, Rudník 33, 543 72, tel. 737 225 423
Časoměřič : Mgr. Karel Vlček, Podhradí 30, Bakov nad  Jizerou, tel. 724 147 775
Tiskový mluvčí : Slavomír Pulpán, Dukelská 1317, 543 01 Vrchlabí, tel. 777 261 554

Datum konání:   23. února – 26. února 2012
Datum odvolání :    20. února 2012
Prezentace : 23. 2. 2012 do 16,00 hodin   Srub Krnap na parkovišti D.Dvůr-Rudolfov
Termín přihlášek : 20. Února 2012

Třídy :  Nejsou vypsány, tým tvoří 8 – 10 psů, musher a běžkař, běžkař může být připoután
               k saním, nebo jet samostatně, nesmí jet skijoring

Startovné : za družstvo – 2 000 Kč, 2 500 Kč přihláška po termínu, platí se při prezentaci

Veterinární podmínky : očkovací průkazy všech přivezených psů s platným očkováním
proti vzteklině, psince a parvoviroze  předloží každý účastník při prezentaci,                                                                                       veterinární přejímka před zahájením závodu : 14,00 – 16,00hod

Bivak : Od startu 2.etapy, až do dojezdu 4.etapy se vše odehrává venku v přírodě- jídlo,                                                                                                                                                                                                                                                         posezení u ohně atd. Na bivaku bude pro závodníky zajištěn minimálně teplý čaj, polévka, stejk,  popřípadě opečený párek. Bude možno koupit si pivo, medovinu, svařák. Pro psy bude k dispozici sláma na podestlání.

Úklid : Nutno průběžně uklízet po psech a taktéž všechen ostatní odpad odkládat na pořada-
             telem určené místo

Musher Meeting : Vždy 1 hodinu před startem etapy


Průběh závodu :

1. etapa – čtvrtek- 23. února 2012, 17:30 noční  prolog cca 10 až 25 km, start i cíl parkoviště D.Dvůr-Rudolfov, trasa:Tetřeví silnice dle sněhových možností. .(po závodě-  kyvadlová doprava na sál v H.Lánově, kde je možnost přespat)

2. etapa –pátek-24. února 2012, 10:00 cca 50 km,  start od nejpomalejšího z nočního prologu-trasa:parkoviště D.Dvůr-Rudolfov, Tetřeví boudy – Liščí cesta – Bufet na rozcestí – Klínové boudy – Struhadla - Bufet na rozcestí –  Liščí cesta – Tetřeví boudy – Rejdiště– bivak Srub Na Brodu (nad lomem v H.Lánově)
 
3. etapa – sobota- 25. února 2012, 10:00 cca 55 km, start od nejpomalejšího,  start i cíl - srub Na Brodu – trasa: Srub Na Brodu (nad lomem v H.Lánově) – Tetřeví boudy– Liščí cesta– Husí cesta – Klecanda - Tetřeví silnice- seník - Hanapetrova paseka – Husí cesta – Liščí cesta –Tetřeví boudy – Mír –  Lučiny – sedlo pod Kolínskou boudou  – Javoří důl vodojem - Pardubické Boudy - Krausovy Boudy – Valšovky – Javoří důl vodojem – Lučiny – Mír – Tetřeví boudy – Rejdiště, bivak Srub Na Brodu
 
4. etapa – neděle-26. února 2012, 9:00 cca 50 km, start od nejpomalejšího, trasa: - srub Na Brodu - v protisměru třetí etapy zpět na parkoviště D.Dvůr-Rudolfov


Ukončení závodu: 26.2.2012 v podvečerních hodinách v hostinci v Horním Lánově.
Ceny budou předány přítomným závodníkům, nepřítomným budou zaslány pouze diplomy.


!! Pořadatel má právo změny tratě podle aktuálních sněhových a povětrnostních podmínek -       
         bude upřesněno před startem jednotlivých etap

Povinná výbava :
Krmivo pro psy na tři dny  -   při startu 2 etapy
Jídlo pro mushera a běžkaře na tři dny  -   neplatí pro 3 etapu
Stan  -   neplatí pro 3 etapu
Pomocná šňůra např. pro přivázání stake-outu ke stromu
2x  Spacák do -20°C-  musher,běžkař
Lopata na sníh
Dvě čelovky + náhr. baterie a žárovky do čelovek na tým
Nezbytné množství krmiva + snack pro psy
cca 4000 kcal jídla pro mushera a běžkaře
4 boty na psa
Stake out  nebo ocelové lajny, včetně krčních spojek
Krabička zápalek / zapalovač
Nůž
Lékárna pro 1. pomoc

Saně : rámová brzda, rohožka, kotva 2x, vak na saně



Poznámka : Závodu se může zúčastnit  maximálně 25 týmů, přičemž si pořadatel ponechává                                                  právo výběru v případě většího počtu přihlášených závodníků. Nevybraným zájemcům pořa-datel vrací startovné v plné výši.
     

Pravidla a zvláštnosti závodu :
-   musher, jeho spřežení a lyžař tvoří jedno družstvo, startují společně a cílový čas je dán  průchodem posledního člena družstva cílovou páskou
-   v průběhu závodu smí členové družstva používat potraviny, krmivo pro psy, materiál
a bivakovací potřeby pouze své vlastní, dovezené v saních nebo přidělené pořadatelem, toto ustanovení platí od startu v pátek, do projetí cílem v neděli
     -      v průběhu závodu může družstvo spát jenom ve vlastním stanu ve vyhrazeném     
       prostoru
-   psi nocují v průběhu závodu na stakeoutech nebo na ocelových šňůrách na ocel. krčních spojkách, které smí být  přivázán ke stromu pouze lanovou smyčkou tak, aby tato smyčka nepoškodila pohybem strom, před a po závodech v boxech přepravníku
-   zápřah při prologu musí mít minimálně 8 psů.
-   pes vezený v průběhu závodu v saních může pokračovat ve spřežení
      -     pes vyřazený veterinářem, nebo z rozhodnutí mushera, zůstává v péči družstva, nebo   
      jeho doprovodu a nesmí již v dalších etapách pokračovat, pořadatel umožní musherovi   
      přepravu tohoto psa do péče doprovodu
-   do cíle musí družstvo dojet se zápřahem min. sedmi psů
-   veterinární lékař bude průběžně kontrolovat zdravotní stav psů během závodu
-   zákaz volného pobíhání psů během závodu i mimo závod
-   vše co družstvo veze nahoru, musí svézt i do cíle, to znamená, že i odpad (kromě psích výkalů) je povinno dovézt do cíle a odložit na pořadatelem určené místo
-   doplňovat se smí pouze voda a věci dodané pořadateli
-   na bivaku u srubu Na Brodu smí před 3. etapou zůstat prázdný stan, stakeout a popř. věci upřesněné pořadateli. Povinné vybavení veze družstvo s sebou, bude kontrolováno.
-   závodníci jsou povinni po celou dobu trvání závodu dbát pokynů pořadatelů, terénní služby KRNAP a Horské služby a musí dodržovat pravidla chování a pohybu podle pravidel návštěvního řádu KRNAP
-   pořadatel má právo na základě projednání upravit pravidla podle aktuálních podmínek, udělovat výjimky, nebo diskvalifikovat družstvo, změna pravidel musí být zveřejněna
-   diskvalifikovaný závodník, nebo nepřijatý zájemce o start v Ledové jízdě se bez kon- zultace s pořadateli závodu nesmí pohybovat po trase závodu ani po území KRNAP, je vysoká pravděpodobnost udělení pokuty Správou KRNAP
-   jedná se o extremní závod, účastníci startují na vlastní nebezpečí   


              Ve Vlčicích dne  24.1. 2012               
                                                                                                   Radek Havrda a pořadatelé

Radek Havrda

  • Host
Re:Ledová Jízda 2012
« Odpověď #1 kdy: 05 Únor, 2012, 22:33 »
Ahoj.
Ledovka se blíží a potřeboval bych vědět kolik týmů letos bude.

Pošlete prosím přihlášku kdo se chce zúčastnit.

                                                                      Díky Radek

Radek Havrda

  • Host
Re:Ledová Jízda 2012
« Odpověď #2 kdy: 15 Únor, 2012, 21:47 »
Ahoj.
Byl spuštěn nový web:

                       http://www.ledovajizda.cz/

Jindra Zelenka

  • Host
Re:Ledová Jízda 2012
« Odpověď #3 kdy: 16 Únor, 2012, 12:27 »
Po odstoupení Zdeničky Duškový a Juraje Potočka scháním běžkaře na Ledovku.Kdyby měl někdo zájem, tak se ozvěte na tel.728528934.Zdavím .Jindra Zelenka.

Jindra Zelenka

  • Host
Re:Ledová Jízda 2012
« Odpověď #4 kdy: 16 Únor, 2012, 15:57 »
Díky všem. Běžkaře už mám.Jindra Zelenka

Offline kavlk_

  • *
  • Příspěvků: 30
  • Karma: +2/-2
    • E-mail
Re:Ledová Jízda 2012
« Odpověď #5 kdy: 20 Únor, 2012, 22:52 »
Ahoj všem,

Průběžné výsledky budu zveřejňovat na našich stránkách s dokumenty ze závodů - http://www.vv-it.cz/zps/
Konkrétně - http://www.vv-it.cz/zps/index.php/2011-12/ledova-jizda-2012

Těším se

Karel

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re:Ledová Jízda 2012
« Odpověď #6 kdy: 27 Únor, 2012, 10:12 »
Havrdo  a jeho bando!
Djihád za sebe a běžkaře děkuje.
Obzvlášť velký obdiv a poděkování za vše, patří chlapovi jménem
Ivo Vacke.
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline Michal M.

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +11/-1
    • E-mail
Re:Ledová Jízda 2012
« Odpověď #7 kdy: 27 Únor, 2012, 11:07 »
Díky všem pořadatelům za Letošní „Ledovku“.   Byli stateční a zážitek z další možné varianty extrému, než je krutý mráz a fujavec, byl opravdu zajímavý.
Trochu k závodu: Škoda, že nemohl být bivak pro moc sněhu na příjezdové cestě ke srubu, ale hlavně totálně extrémní počasí. Ze všech Ledovek, které jsem absolvoval (a to jsem letos jel 9.,jak jsem zjistil podle sestavené tabulky na stránkách pořadatele) byla tato, resp. ta páteční etapa, ta nejextrémnější (co jsem kdy na Ledovkách zažil) co do počasí. Po 3 km už měli všechny teamy všechno na kost promočené od hustého mrholení při teplotě mírně nad nulou. V tom jsme jeli dalších  40km. Z rukavic mě kapalo a v botách mě ke konci už čvachtalo. Sníh tak měkký, že psi neměli šanci běžet cvalem a věčně se propadávali. Chlupáči když se sebou zatřepali, tak jako když právě vylezli z rybníku. Sobotní etapa zas úplně jiná. Vše zmrzlo a na desítce to bylo spíš na brusle a na botičky pro všechny psy. Co se týče mě, tak jsem jel v podstatě pořád bez leadra. Po startu každé etapy nás po sto metrech předjely postupně 3-4 teamy.. Když jsem postupně prostřídal 3-4 psi., než jsme se aspoň odtrhli od startu na dohled tak jsme chytili hned ztrátu až 8 min. I když jsme to po půlce etapy začali postupně stahovat, byly to trochu nervy. Nehledě na to, že je často na trati zajímali jednotlivé psi na volno a „uřvat“ je někdy bylo nad lidské hlasivky a také díky jedné malé naděje, která se nedala štěkajícího psa na volno vyprovokovat a statečně rvala celou lajnu na druhou stranu od provokatéra. Sven mě hned připomenul jestli to je normální  :), tak jsem mu hned připomněl, že dobrý leader je někdy víc než celý dobrý a vychovaný team. Jednotlivé funkce psů  jsou někdy opravdu zásadně stanovené, protože jakmile to někoho po chvilce ve předu nebavilo, tak po přepřáhnutí do druhé lajně se mohl hned přetrhnout…dal jsem ho hned znovu dopředu a zase konec a začal se válet ve sněhu a otáčet se.. Takto jsem v jedné etapě experimentoval tak 10-15x a to nepočítám kolikrát jsem je musel rozmotávat při obyčejném předjíždění někoho nebo nás. Závěrem můžu konstatovat, že současný můj mlaďácký team není rozhodně závodní a dokud nebudu mít normálního leadra, nebo se z nich někdo nestane, tak nemá cenu jezdit na závody s nějakou nadějí závodního ducha. Některé chování a vlastnosti teamu se nedají zjistit a natrénovat při tréninku, ale až při skutečném závodě. Tímto se také pár lidem za ztrátu jejich času při předjíždění, či míjení omlouvám. :-\

vkol

  • Host
Re:Ledová Jízda 2012
« Odpověď #8 kdy: 28 Únor, 2012, 06:24 »
Díky všem pořadatelům v čele s Radkem!
Díky svému pohodovému lyžaři, že to se mnou vydržel!
V.Kolátor :-)

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re:Ledová Jízda 2012
« Odpověď #9 kdy: 28 Únor, 2012, 14:35 »
Příjezd Jirky Sochora
« Poslední změna: 28 Únor, 2012, 14:41 od Djihad »
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky



Offline Akim

  • ***
  • Příspěvků: 107
  • Karma: +13/-19
    • ZOO ve dvoře
    • E-mail
Re:Ledová Jízda 2012
« Odpověď #10 kdy: 29 Únor, 2012, 07:15 »
Dík všem pořadatelům i klukům co jeli za pěkných pár dní. I vstřícným "turistům",  že si jeden nepřipadal v těch horách jako vetřelec (ale ten jeden jediný si určitě na KRNAP stěžovat půjde). A pokud se Lenčiny Ořechové řezy stanou tradicí, již určitě nevynechám žádný ročník. A nebýt hnusného pátku, určitě by nebyla nádherná sobota. A jak říkal Aleš, není špatné počasí, je jenom špatná výbava - čili příště i goráčové trenky.
www.zoovedvore.cz
Jirka Sochor

Offline Alesh

  • *
  • Příspěvků: 38
  • Karma: +6/-1
    • E-mail
Re:Ledová Jízda 2012
« Odpověď #11 kdy: 01 Březen, 2012, 14:00 »
Zdar,
musim se take pripojit a podekovat vsem poradtelum za pekne pripravene zavody.
Co sem si letos odnesl za zazitky:
- protoze trenuju v noci, tak sem konecne zase videl Krkonose ve dne
- litoval sem Burakovi zmrzle nohy po destive etape
- zalitoval jsem, ze pasova ctyrkolka nema tak siroky pas jako skutr
- zjistil sem, ze turisti Vam nepujci hulku, kdyz si ji bezkar zlomi. Diky Lenko, ze si jela kolem :-)
- videt Jeriho oslavovat v plne sile i usinat vycerpaneho na umakartu :-)
- zasnout nad ridicem pomyslneho autobusu jak jezdi porad dokola se stale dobrou naladou. Fakt diky a lituju Slavkovo auto. Dostalo trosku na prd..
- bezva lidi v Hornim Lanove co nam zatopili aby se bylo jak ususit
Je toho moc a bylo to fajn. Tak pristi rok zase a slibuju ze prilozim pomocnou ruku k dilu, ktera je potreba.

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re:Ledová Jízda 2012
« Odpověď #12 kdy: 01 Březen, 2012, 14:03 »
Po pár dnech začal pracovat vzpomínkový optimismus a došel jsem k závěru, že lepší špatný počasí než vůbec žádný. V pátek to možná nebyl "krev, pot a slzy", ale voda, pot a sopel určitě. V sobotu to zmrzlo a na tom se na běžkách bojím a padám, při jednom z pádů jsem zlomil hůlku a při tom si z ní zapíchal karbonová vlákna do prdele a vyndavám je ještě dneska. Při mém sedavém zaměstnání žádná radost. A v neděli už jsem toho měl prostě dost, navíc to v novém sněhu vůbec nejelo.

Ale to jsou věci, které žádný pořadatel neovlivní, takže se s mírným zpožděním se přidávám k poděkování. Obětavě nás vozili do a z hospody, tam nás vykrmovali, vařili nám polívku, smažili maso a pekly řezy, snažili se něco udělat s tratí a časomíra fungovala tak dobře, že doma u počítače znali výsledky dřív, než já na místě.
Ještě děkuji svému musherovi, přestože jsme měli asi každý jiné ambice, a hlavně jeho psům, ti odvedli perfektní práci. Díky.

Jo, a někde jsem tam ztratil ponožky, tmavě modré a šedé s červeným nápisem Falke, byly to moje oblíbené, kdyby je někdo našel, byl bych rád.

Burák

Offline Buráci

  • ***
  • Příspěvků: 122
  • Karma: +3/-9
    • Honzíkův blog
Re:Ledová Jízda 2012
« Odpověď #13 kdy: 01 Březen, 2012, 14:06 »
Koukám, že než jsem to sesmolil, tak to Alesh shrnul v bodech (viz výše) ...
B.

Offline Djihad

  • ****
  • Příspěvků: 457
  • Karma: +42/-23
  • Zkušenosti jsou nepřenosné.
    • www.sleddogs.cz
    • E-mail
Re:Ledová Jízda 2012
« Odpověď #14 kdy: 06 Březen, 2012, 10:48 »
Tajnůstkář Havrda má fotkýýýýýý!
-17 x Alaskan husky/ESP, L.P.1996
-Unlimited MID a LONG, komerční jízdy se psy
-krmím masem
-nerozumím dogtrekingu, caniccrossu, bikejoringu, skijoringu, služeb. výcviku a výstavám
-miluji zrzky