Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /DISK2/WWW/tombru.com/www/mushing/Sources/Load.php(183) : runtime-created function on line 3 NONSTOP 2011

Autor Téma: NONSTOP 2011  (Přečteno 22043 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #60 kdy: 25 Leden, 2011, 18:13 »
Tak Vendo, maďarštinu můžeš v klidu odpískat, dnes se odhlásila i Anička. :'( Myslel jsem, že kluci a holky maďarský dovezou alespoň šišku uheráku a vypadáto, že budeme žvejkat imitaci. Tak snad příště. ;)
Jinak už tu zase něco napadlo a pokud ještě připadne, tak to snad výjde. Chlastejte na prašan bando!!! 

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #61 kdy: 26 Leden, 2011, 06:51 »
 :D a já se tak učil  :'(  ;)
no u nás je to na hranici jen taktak s károu, ale připadne-li jsem v p... na saně to nebude, pod sněhem bahno  :'(
tak jsem na to zvědavej...
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Gwen z hokny

  • Host
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #62 kdy: 26 Leden, 2011, 09:18 »
Tak jsem si včera dala JEDNOHO MALÝHO PANÁČKA na prašan a ráno jsem se smetáčkem hledala na parkovišti, která z těch bílých hromádek skrývá moje vozítko. ;D
Tak doufám, že je stejně příznivá situace i ve Veclově  :), již leštím čočky a nabíjím baterky.  ::)

Offline Mirek Kremlička

  • ****
  • Příspěvků: 377
  • Karma: +68/-5
    • Českou Kanadou
    • E-mail
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #63 kdy: 26 Leden, 2011, 09:30 »
No vidíš, jak to funguje! ;D Tady připadlo tak 10cm, takže dneska si dej klidně velkýho.

Offline RastoS

  • **
  • Příspěvků: 60
  • Karma: +22/-9
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #64 kdy: 26 Leden, 2011, 12:09 »
má ten nonstop nejaký web,kde sú informácie?

Offline Ladan

  • *
  • Příspěvků: 39
  • Karma: +2/-1
    • Krmivoprodejce
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #65 kdy: 26 Leden, 2011, 12:12 »

Offline RastoS

  • **
  • Příspěvků: 60
  • Karma: +22/-9
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #66 kdy: 26 Leden, 2011, 13:21 »
Chlapi ...ešte sa také môže stať,že tento nápad ako ten váš nonstop bude do budúcnosti úplne super a budú sa ho účastniť aj "Odyseáci",ktorý budú potom cestovať do Norska na nonstop.Samozrejme otázkou bude termín a podobne.
/Tiež je to súkromna akcia v "rodinnom kruhu",takže o to nemusí ani organizátor stáť,že?/

Tu skúsenosť s femundom čo mal Radek,to bola drahá škola,ale aspon to videl a zažil aj tie najdebilnejšie podmienky /čo sa týka trati/ aké tam môžu byť. Keď mi Radek rozprával čo bolo a ako tak všetko hralo proti nemu. Radek marodoval, psy stáli,potom v Norsku boli mrazy ako blázen, takže sa behať nedalo a musel len opatrne a ta zasypaná trať ho zarezala.Ale všetko ukazuje na to ,že s tým treba jednoznačne počítať a oveľa viac ako s tým,že bude trail normálny.

Tak som premýšľal ako nadviazat Odyseácky tréning na nonstop.Jedna cesta bola jasná,ale tá sa mi nepáčila koli tomu,že sa psychika psov ovplyňovala cez fyzičku. A to sa mi nepáčilo aj preto,že by to dlho trvalo ,aby to malo efekt a nechcel som aby sa psy rozbíjali.A tak som to vymyslel opačne.Zmeniť psychiku bez postupného fyzického preťažovania. A tým sa skráti čas.

A chalanom sa to pozdáva.Samozrejme bude treba na to tiež povyberať psy a je jasné,že niektoré psy ktoré budú v pohode lietať na Odysei na to vhodné nebudú.Ale z tých 18-20 psov v tréningu sa určite bude dať vyraziť 8 takých ktorý to budú dávať úplne nádherne.

Predsalen je škoda psov perfektne pripraviť a po odysei "padla",ked si myslím,že sa to dá spraviť tak,že 400km či 500km nonstopy môžu byť v budúcnosti v podaní chalanov riadny rachot aj v Norsku.Ja som o tom dokonca presvedčený.

Takže Odysea ...tam čechoslováci... "rozbiť bank"...  kanada?, a hejsa Norsko. ;D

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #67 kdy: 26 Leden, 2011, 15:08 »
 ;) no proto jsem zval JV aby si to zkusil  ;)
- jednak si tady podle stavu psů operativně určuješ jak délku trati, tak délku odpočinku   ;)
je sice fakt, že kroužit 3 x denně tu samou 70ku (či60,či 90) 4 dni po sobě je vo zblbnutí
ale už 3.den si tak vospalej, že si rád ,že to psi znaj a nemusíš ani nijak extra dávat bacha na trať,
ale jestli chtěj i v Nor či Fin vyhrávat musí lítat 190 - 200 km za den a v zátěži cca 60% ON/ 40% OF,
tak si myslím, že tohle je ideální příležitost si to prubnout - tak jako to udělal loni Jindra,  kdy si tu simuloval jak délky mezi pointy, tak i délku odpočinku na F600,   ::) jsem na něj letos tam docela zvědavej
a třeba já bych se doma k ničemu podobnýmu tutově nepřinutil  :D  ;)
PS vypadla Anča S. tak jsou tam hned 2 místa a kluky z LGO tam určo rádi uvidíme  ;)
« Poslední změna: 26 Leden, 2011, 15:24 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline RastoS

  • **
  • Příspěvků: 60
  • Karma: +22/-9
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #68 kdy: 26 Leden, 2011, 15:54 »
No ja myslím,že Jirka má prioritu teraz komerciu ked odysea vybuchla a dávať si pozor na ruku.A už len ledovka.

Práve mne na tom nonstope nezdá len to, že to nemá limit.

OK chod ako chceš,odpočívaj ako chceš,odbehni si koľko chceš a vyhodnotí sa to koľko odbehneš-tak ako doteraz ,ale max 400km.

Pretože fakt super team tam bude dostávať za svoj výkon  najviac km ako "odmenu" /Ak by to teda niekedy niekto hrotil/

Mne sa na tom páči,že je to skôr postavené na tom,že kamaráti sa zídu ked je sneh,že to zázemie tam vypadá také fajn,že niekto pre musherov robí niečo len tak,že ho to baví.



« Poslední změna: 26 Leden, 2011, 15:58 od RastoS »

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #69 kdy: 26 Leden, 2011, 16:51 »
OK chod ako chceš,odpočívaj ako chceš,odbehni si koľko chceš a vyhodnotí sa to koľko odbehneš-tak ako doteraz ,ale max 400km.

400 tam  daj i né moc trénovaný a starý SH (moje  ;) )
ale tady jde o to ,že si tam můžou nasimulovat to co BUDOU POTŘEBOVAT např na F600
jsou etapy 70-65-70-60-75-70-100-95 = 605km a třeba Sigrid to jela On/of
4:21/2:30..4:13/3:04...6:20/04:59...4:50/2:48...5:53/6:09...04:44/2:59...7:44/7:59...7:32/cíl
takže celkem 45:39/30:30   čili 3 DNY
 na nonstopíku (našem  :D ) JDE HLAVNĚ O ZKOUŠKU a trénink a ne to tam hrotit
 
  
 
« Poslední změna: 26 Leden, 2011, 16:54 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline RastoS

  • **
  • Příspěvků: 60
  • Karma: +22/-9
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #70 kdy: 26 Leden, 2011, 17:14 »

 na nonstopíku (našem  :D ) JDE HLAVNĚ O ZKOUŠKU a trénink a ne to tam hrotit

 
Ok ...zle som to pochopil ;),ale ako camp..prečo nie.  

400 tam  daj i né moc trénovaný a starý SH :D Ono ide o ten čas ;)

No a simulovat Sigridku ....ak niekoho čaká závod v Norsku,.......ak to niekto spraví je blááázen.

Aj Sigridka mala na konci psov určite v takom stave,že moc jej k "zaparkovaniu" nechýbalo. ;)

  




« Poslední změna: 26 Leden, 2011, 17:31 od RastoS »

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #71 kdy: 26 Leden, 2011, 19:41 »
 :DNo a simulovat Sigridku ....ak niekoho čaká závod v Norsku,.......ak to niekto spraví je blááázen.

ale pokud tam chtějí bejt "na bedně" tak musí jet podobným stylem a jde o to zkusit, co to udělá se psíma  ;)
jen "hrubá podobnost"  např 4:30/2:30..4:00/3:00 ...6/5 výhoda u nás je , že prostě při jakémkoli problému nemusí jet těch 70 co tam,
ale může si dát klidně 30 a třeba 2/5 a nic se neděje...

Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline RastoS

  • **
  • Příspěvků: 60
  • Karma: +22/-9
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #72 kdy: 27 Leden, 2011, 01:17 »
No veď samozrejme,že na to ako sa to pôjde ich treba mentálne a fyzicky pripraviť.

Ak si niekto chce otestovať psov,že "okopčí" 600 toho najlepšieho z minulého roku,prečo nie, ak ho zrovna nečaká za pár dní "ostrá verzia" na severe.Ale to je len môj názor,niekto môže mať opačný.

Ja osobne nedávam nikomu moc veľké šance z "našich" na bednu v 600 a 1000.Pretože postaviť 14 výborných psov nieje žiadna sranda.Tí čo to behajú na severe na špici majú viac ako jeden tým v príprave a ak taký niekto/s jedným teamom/  aj je,ten tým je už riadne vyselektovaný.Proste sú to predsalen iné psy.Tu sa to všetko mastí na šprintových linkách.Ak by to niekto myslel seriozne s "dlhými" musel by sa ten chov uberať iným smerom.
Zrovna teraz ako sa odysea zmenila viac do dĺžok a menej odpočinku/aj keď to tento rok nevyšlo/ je práve tá doba o tom popremýšľať,či to nezačať mastiť špičkovými norskymi lídrami.Ale to si musí každý z chalanov v hlave premyslieť sám,pretože výhoda takéhoto kroku je jasná a nevýhoda tiež.

Ja to zatial vidím tak,že ak sa pre nonstopy niekto z odyseákov naozaj rozhodne tak určite v blízkej budúcnosti len limit.8 výborných psov sa dá určite z  tých teamov vybrať.Ale nadalej bude prioritou číslo jedna.....stage.
« Poslední změna: 27 Leden, 2011, 02:33 od RastoS »

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #73 kdy: 02 Únor, 2011, 15:16 »
Tak Míro jak je to se sněhem ?
Předpověď na víkend a začátek příštího tejdne na mě působí depresivně :'(
« Poslední změna: 03 Únor, 2011, 10:07 od VencaN »
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.

Offline VencaN

  • *****
  • Příspěvků: 888
  • Karma: +130/-109
  • G.Attla :...pes nikdy nedělá chybu...
    • E-mail
Re: NONSTOP 2011
« Odpověď #74 kdy: 05 Únor, 2011, 09:31 »
 :'( tak včera jsme si už ZACACHTALI s.alo to mě i psy, tak jen 20 a domů... :'(
myslím že v termínu máme ŠLUS :'( :'( :'(
Nepodezírej hned lidi ze špatných úmyslů,
pokud to lze vysvětlit jejich debilitou.